39. İstanbul Maratonu

39. İstanbul Maratonu

12 Kasım Pazar günü 39.’su düzenlenen İstanbul Maratonuna YİMER 157 ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğü olarak katılım gerçekleştirdik. Bu yıl “Çocuklar İçin Koş!” temalı koşuya biz de tüm dünya çocukları için “Göçmenler İçin Koş – Run For Migrants” sloganı ile halk koşusuna katıldık.

Göç İdaresi Genel Müdür Vekilimiz Sayın Abdullah Ayaz, Genel Müdür Yardımcımız Sayın Gökçe Ok, Daire Başkanlarımız Sayın Aydın Keskin Kadıoğlu, Sayın Harun Başıbüyük ve Sayın Önder Bakan ile Göç İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesindeki çalışma arkadaşlarımız olarak göçmen çocuklarımız ile coşkulu bir gün geçirdik.

Türkiye'de yaşayan göçmenler ile birlikte göç sorununa farkındalık oluşturmak için koştuk. Hem göç olgusuna dikkati çekmek hem de kamuoyunda göçün çeşitliliğine vurgu yapmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla koşan ekibimize göçmen çocuklar için yapılan çizgi karakter "Muyu" da eşlik etti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Dr. Fatma Betül Sayan Kaya hanımefendi de bir süre bizlere eşlik etti ve destekleri bizleri çok mutlu etti.